plaża

Wakacje ze znajomymi

Miasteczko jakim jest Rewal jest bogato rozwinięte w liczne pokoje w Rewalu, dla chcących odpocząć, a także dla osób mających ochotę pozwiedzać, szukających nowych wrażeń, a także chcących pooddychać świeżym powietrzem, z dużą zawartością jodu, który jest dla człowieka niezbędnym mikroelementem. Jod dostarczany jest z pożywieniem, ale i nie tylko bo również  i z wodą. Gleby i woda okolic nadmorskich są bardzo bogate w jod, duże stężenie tego pierwiastka jest także w miejscowości jakiej jest Rewal. Im dalej od morza, tym gleby jak wiadomo są coraz uboższe w ten wartościowy pierwiastek.

Niewielka, a nawet można powiedzieć, że znikoma ilość tego pierwiastka jest w glebie i wodzie znajduje się w okolicach górskich i podgórskich. Ciało człowieka zdrowego posiada około 30-50 mg jodu, jak podają źródła naukowe. Najwięcej jodu w organizmie człowieka występuje w tarczycy, która posiada  bardzo ważną zdolność aktywnego gromadzenia tego pierwiastka. Brak jodu w organizmie uniemożliwia produkcje w pęcherzykach tarczycy hormonów jakimi są, tyroksyny potocznie nazywane T4 i trójjodotyroniny (T3), które są niezbędnych do prawidłowego i unormowanego funkcjonowania wszystkich komórek organizmu. W tej malowniczej miejscowości jest dużo miejsc do noclegów, pokoje w Rewalu można znaleźć o różnym standardzie w zależności od tego kto na ile jest w stanie sobie pozwolić i być w pełni zadowolony ze swojego urlopu, który spędza ze znajomymi, bądź rodziną.

Ceny są dość różne zaledwie od 25 zł na dobę do 200zł w ekskluzywnych hotelach, w których to pokoje w Rewalu posiadają wszystkie najlepsze sprzęty, a na terenie ośrodka można liczyć nie tylko na stołówkę, która to najczęściej zaopatrzona jest w szwedzki stół i każdy zjada na śniadanie, obiad czy kolacje to na co aktualnie ma największą ochotę, można też skorzystać z siłowni, placu zabaw czy boisk do gry w kosza, czy do gry w piłkę nożną, siatkówkę plażową czy odpocząć i oglądać telewizję w specjalnie przygotowanych salach telewizyjnych. A wieczorami zazwyczaj w ekskluzywnych ośrodkach można zrelaksować się na imprezie, na której można potańczyć, zapomnieć w o wszystkich problemach, a w dzień również atrakcji nie brakuje.

Zdjęcie do artykułu znalezione na stronie Pixabay.com

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *