plaża

Wakacje – problem pakowania

Jedna z najmodniejszych nadmorskich miejscowości, w ktorej jest bogato rozwinięte życie podczas lata to Rewal, owa miejscowość położona jest w zachodniej części wybrzeża i od wielu lat stale przyciąga turystów z całej Polski, a nawet z innych storn Europy a także całego kraju. Szeroka piaszczysta plaża znajdująca się w  Rewalu jest ogromnym atutem, czysta woda, zdrowe powietrze – te wszystkie dary stworzone są przez naturę. Każdy z właścicieli pensjonatu dba aby wczasowicze byli zadowoleni z wypoczynku w miejscowości jakiej jest Rewal.

Wieś jaką jest Rewal,jest to nadmorska miejscowość wypoczynkowa i kąpieliskowa, która znajduje się w północno-zachodniej Polsce, w województwie zachodniopomorskim, w powiecie gryfickim, siedziba gminy Rewal. Znajduje się ona tuż nad Morzem Bałtyckim, na Pobrzeżu Szczecińskim.Od dnia pierwszego lipca 1896 roku przez Rewal została poprowadzona pierwsza, zachodnia linia Gryfickiej Kolei Wąskotorowej, która łączy wówczas Gryfice z Niechorzem. 1 maja 1913 roku to piękne malownicze miasteczko wzbogaciło się o połączenie kolejowe z Trzebiatowem.Osada jaką jest Rewal zabudowana jest w większości niskimi budowlami.

Posiada ona również  swoją  bardzo małą bazę rybacką. W centrum miejscowości znajduje się dość mały, niewielki, współczesny kościółek katolicki który w swojej stylizacji i wykończeniu przypomina łódkę. Tuż nad brzegiem morza w tej malowniczej miejscowości wybudowano taras widokowy. Jest to miasto bardzo zabytkowe dlatego w rejestrze zabytków znajduje się dworzec kolei wąskotorowej z przełomu XIX/XX wieku Gryfickiej Kolei Wąskotorowej, która prowadzi przez południową część miejscowości.W Rewalu znajduje się wiele instytucji, między innymi: urząd pocztowy, posterunek Policji oraz placówka Straży Granicznej, która opiekuje się między innymi morskie przejścia graniczne w Dziwnowie i Mrzeżynie.

W Rewalu możemy zobaczyć również dwa pomniki przyrody uznane w 2003 roku. Pierwszy z nich jest to jesion, który ma wysokości 24 m, który rośnie w rozwidleniu ulic Westerplatte i Saperskiej na wprost znajdują się noclegi w Rewalu. Drugim natomiast jest ostrokrzew kolczasty, którego wysokość to 5,5 m.

Zdjęcie do artykułu znalezione na stronie Pixabay.com

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *