plaża

Pomysł na tanie wakacje

Krainę geograficzną w północno – zachodniej Polce upiększa, nadaje blask i charakter miejscowość jaką jest Rewal. Miejscowość Rewal nie tylko jest wypoczynkowa ale również bogato rozwinięta na poziomie sportu.W Rewalu ma swoją siedzibę Ludowy Klub Sportowy „Wybrzeże Rewalskie” Rewal, powstał on 27 maja 1973 roku, a jego barwy klubowe są niebiesko-białe. Owy zespół rozgrywa mecze w Niechorzu  na Stadionie Leśnym, na którym może spotkać się nawet 1500 kibiców,gdyż tyle jest miejsc siedzących. W latach 2009/2010 w sezonie wiosenno – letnim klub występował w IV lidze piłki nożnej w grupie zachodniopomorskiej.

Miasteczko Rewal posiada znacznie bogato rozwiniętą  halę sportową z boiskiem o powierzchni około 1200 m², kortami tenisowymi i skateparkiem, a także siłownię i gabinety odnowy biologicznej.Przez Rewal biegnie droga wojewódzka o numerze 102. Szlak prowadzący do Rewalu wyznacza również linia Gryfickiej Kolei Wąskotorowej: Gryfice – Pogorzelica. W Rewalu zadbano także o miejscowych rybaków i w celu ułatwienia im pracy ustanowiono przystań morską dla tutejszych rybaków. Drogę do przystani ułatwia, wskazuje jedna dalba wyciągowa. W obszarze  przystani morskiej znajduje się akwatorium jest to wewnętrzna część powierzchni wodnej portu lub przystani, która zajmuję powierzchnię 0,0128 km²,stanowi  ono obszar wód Morza Bałtyckiego o średniej szerokości 100 m, mierząc od linii brzegu, jest on  położony naprzeciw części lądowej przystani.

Gmina jaką jest Rewal utworzyła jednostkę pomocniczą „Sołectwo Rewal”,która w zakresie swym obejmuje jedynie miejscowość jaką jest Rewal. Miejscowość ta jest siedzibą gminy Rewal, jest ona bogata również w pokoje w Rewalu, które chętnie są zajmowane przez wczasowiczów, którzy w czasie wakacji szczególnie chętnie odwiedzają tą miejscowość. Liczba ludności w Rewalu to trzy tysiące czterysta trzydzieści dziewięć osób, jak pokazują dane z dwa tysiące siódmego roku. Gęstość tej niewielkiej, ale jakże cudownej miejscowości to około 83,6 osób/km².

Zdjęcie do artykułu znalezione na stronie Pixabay.com

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *